Adrenalina.pl

BMX MTB STREET DIRT FREERIDE DOWNHILL


#1 Dzisiaj 08:08:36

'Cassis'wT.p

Administrator

Punktów :   

Kickflip

Dokładny opis kickflipa
Opiszę dokładnie jak się robi kickflipa, bo jak widzę jak inni to opisują (oczywiście nie wszyscy) to mnie normalnie bierze:) Najłatwiej jest zaczynać robić go umiejąc ollie. Ale i bez tego sobie poradzicie!!

KICKFLIP W MIEJSCU

USTAWIENIE NÓG - ustawiamy je według naszego uznania. Każdy ma swój własny styl. Ja trzymam je tak że tylna kładę na  koniec taila, a przednią pod kątem gdzieś na środku deski na kancie. Oczywiście można robić inaczej, np. drugą nogę na śrubach przednich lub gdzieś na środku i na całej szerokości deski.


Dla mnie łatwiej jest trzymać nogę przednia pod kątem. Jednak decyzja należy do was!!

JAK GO ZROBIĆ - najpierw naciskamy energicznie na tail i potem zaczynamy nogą przednią ciągnąć (na początku łatwiej jest ciągnąć na kancie deski) w górę w kierunku nosa. Tyle, że starajcie się kopać ją gdy będziecie mieli stopę na nosie. Jednak jak będziecie kopać to zależy od was. Można i kopać przed śrubami przednimi (tak jak pokazane na rysunku i na zdjęciu).

LĄDOWANIE - gdy zobaczymy że deska obróci się o 360 stopni wokół własnej osi to sklejamy ja na śrubach. Trzeba pamiętać żeby zamortyzować lądowanie. Aha można lądować jednocześnie dwoma nogami lub najpierw jedną albo drugą. Na początku aby poćwiczyć wracanie nogi na deskę należy najpierw spadać na nią przednią nogą. 1. Na początku uginamy i ustawiamy nogi.

2. Zaczynamy ciągnąć....

3. Po kopnięciu deski wracamy nogą nad deskę.

4. Podciągamy nogi pod brzuch...

5. Lądujemy uginając nogi... chociaż nie za bardzo mi to wyszło.


Uwagi:
1. Tą nogą którą naciskaliście na tail po uderzeniu podnieście do góry tak jak widać na zdjęciu 2, żeby deska obracająca się nie zahaczyła o nią.
2. Oczywiście możecie spróbować robić kicka jednocześnie uderzając w tail i ciągnąc. Ja robię inaczej ale sami zobaczcie.
3. Starajcie się ciałem (nie deską) wybić jak najwyżej, bo możecie mieć trudności z lądowaniem.
4. Jak nie będziecie mogli wylądować na deskę to spróbujcie zrobić takiego pajacyka, że będziecie mieli mocno rozszerzone nogi.
5. Ja na początku miałem taki problem , że robiąc kicka kopałem go bez ciągnięcia w dół kładąc nogę na ziemię. Straciłem dużo czasu oduczając się tego .Uczcie się od razu ciągnąc w górę i wracając nią nad kręcącą się deskę. dla niektórych może to być trudne tak jak dla mnie ale ćwiczcie to wam się uda:)

KICKFLIP W JEŹDZIE
Nie różni się on wielce od kicka w miejscu, trzeba jednak pamiętać by ciągnąc do przodu, bo deska może zostać z tyłu a ty polecisz do przodu:) Możecie mieć na początku taki problem że będziecie robili flipa spadając na niego jedną nogą (najczęściej przednia). Powodem tego może być zbyt słabe uderzenie w tail. Spróbujcie wtedy mocniej w niego uderzyć i polecieć ciałem w kierunku deski oraz się wyżej wybić nogami.


king of dirt

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.yaoisecondlife.pun.pl www.bentenyson.pun.pl www.rapujacepierogi.pun.pl www.mati999.pun.pl www.flyforfame.pun.pl